החיבור שלי לעולם השיקום התעסוקתי לעובדים עם מוגבלויות הוא מקרי ביותר. יחד עם זאת, זה תפס בי כחיידק. כשאתה רואה אדם בעל מוגבלות, שעד לא מזמן לא היה לו שום אופק ותכלית לחיים, מתרומם מעלה, פורח, ממצה את יכולתו ונותן מעצמו מעל ומעבר למצופה, זה מחמם את הלב.

נתקלתי בעובדים שהשילו ממשקלם באופן משמעותי, כאלו שהפסיקו לעשן, ואפילו כאלו שתפסו ביטחון ומצאו אהבה לאחר שנים של בדידות וכל זאת בזכות ההזדמנות הראויה שקיבלו לתעסוקה אמיתית ומכובדת ולמעורבות מלאה בחברה.

 

הנתינה של העובדים הללו מדהימה. מעבר לעבודה בפועל, לא אחת ניתן למצוא את העובדים מרוממים את מצב הרוח של כולם, מבדרים, נרתמים לכל משימה שמוטלת עליהם באדיקות, והכי חשוב – הם נאמנים למעסיק באופן שאין כדוגמתו. העובדים מתמידים בתעסוקתם ועל כן נכון יהיה לקדמם בתפקיד ואף בשכר. אני מאמין כי מיזם זה יהיה אבן דרך למעסיקים רבים שימצאו ליהנות מפן חברתי וכלכלי ולהרוויח- פשוטו כמשמעו, עובדים נהדרים ולאורך זמן.

 

אני יועץ לאחריות חברתית לגיוון בתעסוקה בפורום היועצים של ארגון מעלה וכן חבר הפורום לגיוון בתעסוקה שלתב"ת. בנוסף, אני מלווה את משרד התמ"ת ומשרד הבריאות בפיתוח מיזמי תעסוקה לאנשים עם מוגבלויות.

 

פניתי לאורן שולץ, הבעלים ומנכ"ל קבוצת שולץ, העוסקת בקייטרינג והסעדה, בעניין מיזם ייחודי המשלב היבט חברתי וכלכלי כאחד. הצגתי בפניו את הגישה החדשה לפיה העסקת אדם עם מוגבלויות מתבססת על כך שככל אדם, גם אנשים עם מוגבלויות מהווים כח עבודה משמעותי, הם בעלי יכולות רבות ומגוונות והשתלבותם בעבודה יכולה וצריכה להיעשות על בסיס כלכלי ועל יסוד תרומתם למקום העבודה ולא על יסוד תפיסה של עשיית חסד.

 

מנכ"ל נוכח לדעת כי לצד הרצון הטוב, הוא יוכל למצות את מגוון ההטבות שמקצה משרד התמ"ת לעידוד התעסוקה בקרב אוכלוסיה זו. שולץ נענה מיד ואימץ את הרעיון עם הרבה אהבה. ראשית, מתוך נכונות לעשות מעשה טוב ולסייע לאדם עם מוגבלות, ושנית כי על מנת ליהנות מכח אדם איכותי ומכדאיות כלכלית מלאה. ואכן, כ-60 עובדים שולבו במטבחי החברה, מתוך דגש על קידום ושדרוג העובדים בשכר ו/או בתפקיד.