נכון אתה בעל עסק ובעל מקצוע  ואולי הטוב ביותר בענף שלך ! אך האם אתה גם כלכלן ?

האם מישהו אי פעם הכשיר אותך לבנקאות ? האם אתה דובר את השפה הבנקאית ?  האם מצאת את עצמך לא אחת יושב מול בנקאי וחותם על מסמכים שאין לך מושג או אפילו יכולת להתחיל לקרוא מה שכתוב? אז תחתום בבקשה – פה פה פה ופה .. ובראשי תיבות על כל עמוד … וגם כאן למעלה ועוד חתימה + חותמת למטה .. ומאחורי הדף ..

לעיתים נדמה שהבנק לא בסדר .. נראה כי הבנקאי לא מתחשב ולא מבין ש"לא מפילים עסק בשביל כמה  שקלים חסרים" שיכנסו אוטוטו ..

בכל חברה/עסק גם בבנק ישנם עובדים הנהנים מצד אחד מבונוסים על מכירות וננזפים מצד שני  על ביטולים או אי עמידת הלקוח בהתחייבויותיו . לא אחת אנו שומעים מלקוחות על  מריבות/התעקשות מצד בנקאי /החזרות לא הוגנות ומשפטים כגון "עבד כי ימלוך" ועוד…

כשאתה שוכר את שרותי  א.מ פיננסים  אתה למעשה " מנתק את הרגש" ופונה לבנק באופן מקצועי מוחלט לאיתור פתרונות אשראי לצרכים של העסק

עבודת הכלכלן :

כאשר כלכלן מטעמנו נכנס לבנק בו הוא מכיר את הנהלים והחוקים של הבנק, יודע מה הוא יכול לקבל ולדרוש את מה שמגיע לו לקבל הוא יוכל להשיג תוצאות הרבה יותר טובות מאשר בעל עסק אשר במידה רבה מרגיש שהוא תלוי בבנק, ולא תמיד מבין במה מדובר, ועל מה הוא משלם ואיך הוא משלם ומה הוא יכול לקבל מהבנק לעומת מה שמציעים לו .

בגלל האינטרסים ההפוכים בין הבנקים לעסקים ו(העסק מעוניין לשלם כמה שפחות והבנק להרוויח ככל הניתן) ובגלל התלות של הרבה מאוד עסקים בבנקים יש צורך גדול מאוד בשירותי משרד פיננסי.

כאשר בנק רואה שעסק בקשר עם גורם פיננסי חיצוני אשר בדק אותו הוא מייחס לו רמת יציבות גבוהה יותר ורמת הסיכון של העסק בעייני הבנק יורדת וככה הוא יכול לתת לו ריביות נמוכות יותר.

גורם פיננסי חיצוני אשר דובר את השפה הבנקאית ,בקיא בכל הפרטים הטכניים והמקצועיים יכול להגיע לבנק ובאמת לדרוש לקבל את מה שהעסק צריך ולא את מה שהבנק מציע, המון פעמים בנקאים באמת מנסים לעזור לעסק ולא מבינים שהם גורמים לו יותר נזק, גורם פיננסי יכול לנהל משא ומתן מול הבנק באופן הרבה יותר שקול ומקצועי מאשר בעל עסק.

הכלכלן לקוח בחשבון את מבנה תמהיל האשראי ומתייחס לנושא העלויות השונות שוטפות וקבועות דמי פעולות וכד' בתוך בניית תמהיל האשראי

חשוב לזכור ! בנק הוא עסק בדיוק כמוך עם מטרה מובהקת  וברורה – רווחים.

הבנק למעשה הוא מעין "ספק" של העסק – בעלי עסקים מוצאים עצמם לא אחת במו"מ חריף עם ספקים על עלויות על מנת לחסוך שקלים בודדים אך כשזה מגיע לשיח עם הבנק נהוג להניח לעניין זה על אף שלרוב ברור לבעל העסק כי העלויות הינן יקרות וכי איננו מבין חלק מן החיובים ומה נהוג לשלם.

אז למה בעצם  זה מתנהל כך ? הסיבות הינן ברורות ונאמרו לא אחת ,להלן ציטוטים: " לא רוצה להסתבך איתם ".. "שווה לי לשלם כי הם מאפשרים לי להתנהל ומספיק לי הרווח – שגם הם ירוויחו משהו".. "הם תמכו בי כשהייתי צריך אז שייהנו"…     בדיוק בנקודה הזאת העבודה של א.מ פיננסים היא הכרחית ולפעמים היא קלף חשוב מאוד להרבה מאוד עסקים שאין להם את הידע ו/או היכולת להתמודד מול הבנקים. בגלל האינטרסים ההפוכים בין הבנקים לעסקים ובשל התלות של הרבה מאוד עסקים בבנקים נוצר צורך גדול מאוד בשירותי משרדנו  אשר יוביל אתכם למצוינות כלכלית !!!

יתרון נוסף – היכולת שלנו לגשת לסניף מלמעלה(הנהלה)

בדיוק בנקודה הזאת א.מ פיננסים היא הכרחית ולפעמים היא קלף חשוב מאוד להרבה מאוד עסקים שאין להם את היכולת להתמודד מול הבנקים.

 

למה דווקא א.מ פיננסים

אחת היתרונות הגדולים של המשרד הזה הוא הוותק של בעלי המקצוע בו, יש לא מעט משרדים פיננסים המציעים שירותים דומים  אך אין להם את הכלים שיש לא.מ פיננסים על מנת להגיע לאותה תוצאה.

  • כאשר אנו לבנק על מנת לגייס אשראי ללקוח הם לא פונים למנהל הבנק אלה הם פונים לרמה אחת מעל.
  • ארסנל הלקוחות שעומד מאחרינו ושמנו שהולך לפנינו טיפלנו בעסקים רבים משלל ענפים במשך שנים רבות ואתם מוזמנים להיות חלק מארסנל זה ולהינות מההטבות התנאים והיחס המועדף לו זוכים לקוחות משרדנו בבנקים .
  • היכרות רבת שנים עם המערך הבנקאי – אנו דוברים את השפה הבנקאית ויודעים לערוך מו"מ להשגת תנאים מיטביים
  •  הכלכלנית הבכירה של משרדנו עובדת מזה שנים כיועצת חיצונית לחטיבת המחקר של בנק ישראל

שרות לפתיחת חשבון בנק לעסק חדש

 זה נראה מאוד פשוט ,אני אגש לבנק אולי לשניים ואבקש לפתוח חשבון אבקש אשראי קטן ואתחיל להתגלגל . זכרו ,כשאתה מגיע ומציג את העסק שלך באופן שאינו מקצועי עם הצגה מדויקת של נתונים פיננסים צפי הכנסות וצפי תזרימי תקבל את מה שהבנק חושב או רואה לנכון שכדאי לתת כחשיפה (סיכון) לעסק. אשראי זה לא יהיה מבוסס על צרכי האשראי האמיתיים של העסק שלך

פתיחת חשבון בנק נוסף –

על אף שהאידאל הוא אחזקת חשבון אחד "כך לא משלמים פעמיים עמלות ו " .. פתיחת חשבון נוסף בעסק מביאה עמה יתרונות רבים . ראשית היכולת לבחינת תמחור כל הצעה לשרות או אשראי מהבנק ע"י קבלת 2 הצעות במקביל(נניח לערבויות/אשראי זמני וכד') יתרון נוסף הוא פיצול סיכוני האשראי בין הבנקים כלומר 2 התחייבויות קטנות אל מול התחייבות גדולה אחת מול בנק אחד מה שעלול לגרום ללחץ על תזרים,אי מתן הגדלות אשראי בעת הצורך (נניח בעונה ) חתימה על שעבוד שוטף כללי ועוד . ליתרונות נוספים ובחינת התאמה לחץ כאן 

ניוד לחשבון בנק אחר  – מדוע? 

  1. אי מתן אשראי בהתאם לצרכים של התזרים של העסק שלך
  2. ניהול האשראי מתבצע בכפוף להחלטת הפקיד וללא יכולת השפעה של בעל העסק ("זה מה שהכתיבו לי ")הלוואות על הלוואות במקום אשראי שוטף או נכיונות  . לא בהכרח הלוואה היא מה שבית העסק שלך זקוק לו . העמסה של תשלומי הלוואות על תזרים עלולה להוות בעיה חמורה בהמשך הדרך.  מידי יום אנו פוגשים לקוחות שקיבלו המלצה לקחת הלוואה או הלוואה חוץ בנקאית לצורך כיסוי הפערים התזרימיים . לאחר בדיקה מקיפה אנו מגלים כי הפערים נובעים ממסגרות אשראי שאינן תואמות את צרכי העסק ו/או ניהול אשראי לא תקין וכד' . ניתן לגשר על פערים אלו בדרכים שהינן זולות יותר ומספקות מענה ארוך טווח ולאו דווקא זמני.  צור קשר עכשיו לבחינת צרכי האשראי ויכולות ההחזר של העסק שלך ותן לכלכלנים מקצועיים לקבוע את מסלולי האשראי הנכונים עבור ה עסק שלך ולהוביל לשינוי אמיתי .
  3. עלויות מימון גבוהות עמלות ריביות . אם גם אתה מרגיש שאתה משלם הרבה זה הזמן לפעול 
  4. בעלי עסקים רבים בוחרים לפתוח חשבון עסקי לצד החשבון האישי שלהם מאחר והם כבר עובדים עם הבנק מכירים את הבנקאים המנהל,חושבים שיקבלו עדיפות בשל כך. לאחר תקופה קצרה הטעות מובנת – התייחסות לאשראי העסקי והפרטי כאחד, התייחסות כאל לקוח פרטי , אי יכולת אשראי בהתאם לצרכי העסק . לא אחת גם אופיו של הבנק איננו מתאים לפעילות העסקית או גודלו להיקפי האשראי הנדרש במסגרת סמכות הסניף. אם גם אתה נתקלת בתופעה זו  זה הזמן לנקוט פעולה ולבצע שינוי  
  5. כאשר מיצית את מרבית האפשרויות ואתה מרגיש שאין לך גיבוי מהבנק . או אם לחלופין נראה כי הבנק לא מאמין בעסק שלך ,אתה מרגיש התנכלות או יחס עוין מצד הפקיד זה הזמן לבחון את האפשרות לעבור לבנק  אחר .
  6. הבנק דרש ממך להתחייב לשיעבוד שוטף כללי ואין באפשרותך לעבור לפתוח חשבון נוסף ולקבל אשראי מבנק נוסף

הסרת שיעבוד שוטף שש"כ (לביטחונות)- 

שעבוד על כל נכסיה ומפעלה של החברה או על מקצתם למעשה מדובר בשעבוד החברה לבנק למימוש ראשוני בעת צורך . במקרה זה לבנק מובטח פירעון ראשון במקרה של פשיטת רגל או אי עמידה בהתחייבויות . הבעייה העיקרית היא שבשל כך אף בנק נוסף לא יסכים לתת אשראי מאחר ואין לו בטחונות מצד החברה- כולם בטלים אל מול השעבוד הכללי . המצב זה אנו ממליצים לפעול להסרת שעבוד שוטף ומשתמשים בכלים ובטחונות שונים מול הבנק ו/או מול בנק נוסף על מנת לבטלו .  אם חתמת על שש"כ פנה עוד היום לפעול להסירו 

.